RC: Pixely (Pixels - 2015)

8. prosince 2015 v 1:00 | Kuro Ai |  Recenze filmů
Na tomto filmu jsem byla a recenzi psala už 6.9.2015 - well, názor se nezměnil:Nechápu, proč jsem tak neschopná byť jen zveřejnit článek, který jsem si předepsala už před nějakou dobou, ale dobře. Dobře, dobře, jelikož na jednu stranu tenhle film úplně zbožňuju - většinou v tu chvíli, kdy se na něj dívám; na druhou stranu, když se na něj nedívám, pomalu ani nevím, o čem byl… V hlavě mi nějak závažně neuvízl a nemám takový pocit, jako u spousty filmů dnešní doby, kdy se ho nemůžu nabažit, a přestože v kině nedávají nic víc než dabing, nemám ani chuť slyšet originál a nebuší mi srdce a nechci skákat, ani prožít vesmírný útok. Cítím se, jako bych ani ten film neviděla, již od chvíle, kdy jsem opustila kinosál.

Což je samozřejmě mínus. Ale přesto bych velmi otevřeně chtěla prohlásit, že se jedná o jednu z nejlepších komedií tohohle roku! Možná i filmů obecně! Protože:
Se zde nenachází žádná do očí bijící a komedii degradující romantická zápletka, i když nějaká tu je, není to tak, že by se celou dobu, nebo aspoň její většinu on snažil dostat nějakou slečnu. Naopak - dítě se snaží o to, aby hlavní maník její matku někam pozval, ale dohromady romance v celém filmu zabírá tak…no…maximálně 15 minut?

Vtipné scény nejsou trapné! A to je velké plus!! Většinou se nejedná a hlavního hrdinu ztrapňující momenty, což možná některé zamrzí, jiné nadchne, když si uvědomí, jak moc je super, když dokáže někdo vytvořit takový druh zábavy, která neprobouzí škodolibost :D Možná až na jednu postavu, pravda… Zázračné dítě je prostě plné nepochopené geniality :D

Máte rádi videohry? Tak kdo v téhle době nemá… moc takových neznám. Každopádně tohle je film, který ukazuje na to, jak život pařmenů vypadal v roce 1982, a jak se vyvíjel dál. Hlavně když si představíte, že byste za každou hru měl dát čtvrťák, a jakmile byste umřeli, nemohli byste se vrátit a prostě pokračovat, ale museli byste utratit další čtvrťák. A navíc byste si nemohli nastavit úroveň lehčí/těžší; takže antitalenti? Smůla pro nás ! (Jednou jsem se k takovému automatu dostala - pár let nazpět v Itálii, to jsem ještě byla tak malá, že jsem dostala od majitelky herny stupínek, abych viděla na obrazovku, ale musím přiznat, že jsem tam utratila všechny drobné a další den jsem si nemohla koupit zmrzlinu. Rozdrtili mě!)

Libově akční scény, ve kterých jakoby se hraní Adama Sandlera (48) probralo k životu. Nevím, jestli je tak dobrý herec, nebo naopak není, protože jsem měla pocit, že celou dobu jakoby hrál jen napůl, dokud se nedostal do akční scény, kdy střílel housenky. Byl to úmysl, nebo měl v době natáčení této scény pouze lepší náladu? Protože v jiných filmech si ho pamatuji pod jinou tváří - živější.
Tak či onak výkony ostatních celý film zachraňují a povznášejí. Ale jak jinak by se dalo čekat, když si jen přečtete obsazení: Kevin James (Když si Chuck bral Larryho, Zohan…), Peter Dinklage (Game of Thrones, X-Men: Budoucí minulost…), Sean Bean (GoT…), Michelle Monaghan (M:I…), Brian Cox, nebo malý, roztomilý a talentovaný Matthew Lintz (Once Upon a Song…).
Celkově ten nápad byl taky dobrý, DOST DOBRÝ, ale nejspíš se celá vřava utlumila v krátké hodinku a půl dlouhé verzi. Mně se to zdálo spíš jako námět na dobrý seriál, který by v klidu překonal i takové Walking Deads, kdyby se víc zapracovalo na dystopickém charakteru, který to mělo nést. Samozřejmě, že skrz smích si toho spousta ani nevšimne, že se vlastně jedná o zkázu světa. Lidi - stunti - tam vedle hlavních postav jsou na jedno slupnutí snědení Packmanem, nebo jim jsou stonožkou uraženy nohy. Ale očividně who cares? Je to komedie!

Všechny postavy jsou dobře lidsky praštěné, lidské (podvodníci, stejně jako ti talentovaní) s plnými kapsami stylových hlášek, grafici jsou bezprostředně nejlepší z nejlepších a spojení pixelů a kvalitního obrazu se nakonec také zdálo velmi povedeným. Jak jsem již řekla, skvělá komedie, která pobaví jak dospělé, tak děti, nebo i celé rodiny, nezatěžuje žádným hlubším meaningem, nezanechává žádnou citovou stopu, trochu děti odrazuje od závislosti na hrách bych dokonce i řekla, přestože film je celý pouze o nich :D Ale to jen nejspíš můj názor vyčtený z reakcí mého mladšího bratra a jeho kámoše, se kterými jsme na tom byli :) Jako konečný bonus: Pro milovníky rocku spousta kvalitních tracků!

Až snad kromě těch Sony produktů…no…výrazně nerušily, ale člověk si jich prostě všiml… zase marketing je marketing, nu.

Na úrovni komedií by se tohle podle mého mohlo usídlit i těsně pod 100%, ale celkově jako film, který by v této době měl být trochu úrovní jinde, se na mé celkové pocitové škále usazuje u procenta 68!! Vyložte si to jak potřebujete, když k 69 chybí pouze procento. (Tato poznámka také přibližuje k mému názoru na film… ano, je mi 18, avšak stále v pubertě.)
Vaše Kai :3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama