kAŽDÝ z nÁS cHCE bÝT jEDINEČNÝ...

7. října 2015 v 20:51 | kURO aI |  Psychoanalitika
...komu by se nelíbila pochvala: "Ty jsi jedinečná!"/"Bez tebe by svět nemohl pokračovat!"/bla, bla. Samozřejmě, že zní krásně. Ale už jen tímhle chtíčem - toužíc po originalitě, jsme všichni stejní. Každý z nás má přátelé řadíc se do určité sociální skupiny, sám do nějaké patří, má oblečení, které si v nějakém masokombinátu koupil jako někdo jiný - všichni jsme na první pohled stejní.To, co nás může učinit jedinečnými, je pouze naše povaha. Povaha se skládá z toho, co cítíme a co si myslíme. A každá ta věc je tak nesmírně jedinečná, byť se liší jen v jednom, dvou odstínech. Bohužel když uvidím skupinu dlouhovlasých dívek s podobnými umělými nehty, stejně vypadajícím fashion makeupem a téměř identickým batůžkem a longboardem v ruce, neřeknu si ani o jedné z nich, že by byla "jedinečná", alá výjimečná/zajímavá/bla/bla/bla. . . . Protože ať má každá povahu jakoukoliv chce, ať myslí na cokoliv chce, tak vypadá dost podobně, jako by za ni myslel v tu chvíli někdo jiný. Jako by podlehla svému okolí a snažila se působit jedinečně > stejně jedinečně, jako všichni ostatní. Je tu možnost, že vlastně za ní myslí dnešní doba, televize, instagram, nebo kamarádka a ne ona. Je tu možnost, že se snaží někam zapadnout tak urputně, až popře svoji vlastní povahu. A následně je tu možnost, že přestane sama za sebe myslet úplně a začne přitakávat jako postavička z comicpointu vedle pokladny - bez vlastních myšlenek, vlastních názorů, vlastních rozhodnutí. Ovlivněna strachem zkusit něco nového, popř. to, co sama chce. A začne být jedinečně stejná jako někdo jiný.
Neříkám, že to musí být pravda, ale nevyvrátíte mi to, že to pravda být může.

Protože kolik lidí jste potkali, kteří se nechají názory ostatních odradit? Odradit neúspěchem? Odradit vlastní částí, která má strach ze společenských konvencí? A není pak škoda takové věci zahazovat?

Pokud jste si přečetli více mých článků, možná se Vám může zdát, že jsem naštvaná, nebo znechucená nynějším světem. Ne. To vlastně ani nejde. Takové věci tu byli, jsou a budou vždycky; tak to hold je. A proč být znechucená něčím, v čem mám žít? Ne, stala jsem se spíš fascinovanou - kolik lidí jsem potkala, čím jsem sama prošla a kdo ví, čím si ještě projdu. A v situacích, kdy si nebudu vědět rady, jasně, že poté dám na názor jiného - zkušenějšího člověka, nebo se otevřu jinému nápadu, např. nějakému novému a svěžímu. Nevylučuji nic z toho. To by nejspíš nikdo neměl, protože čím více pohledům na věc se někdo zvládne otevřít, tím více řešení se mu nabízí; avšak podle mého názoru a doufám, že si za ním nebudu stát sama, by nikdo NIKDY neměl přestat myslet a zvažovat i sám za sebe. Říct nahlas svůj názor a nejen říct, podpořit ho třebas i činem (pokud se nejedná o filozofické hloubání o nesmrtelnosti chrousta a on zrovna nemá náladu zabíjet chrousty, aj.).

Jedinečný člověk myslí sám za sebe a jedná podle svého nejlepšího uvážení.

Jasně, že vždy záleží na situaci a nezáleží, jestli jdete s partou kámošek s longboardem, nebo sám se sluchátky v uších. Záleží jen na tom, jestli z vás vypadne multimedializovaný žvást, když otevřete pusu, nebo vlastní myšlenka. A zároveň jestli tu myšlenku zvládne přizpůsobit do zdejšího multimedializovaného světa...


Pokud souhlasíte/nesouhlasíte, můžete se vyjádřit o pár míst níže :)
PS: Článek je psán v časovém presu bez self-betareadingu, tudíž pardon za hrubky, překlepy apod.
Vaše Kai :3
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 9. října 2015 v 11:41 | Reagovat

Touha lišit se je dnes tak velká, i možností jak se lišit je ohromná spousta... ale většina se vrhne tou samou cestou jako ostatní, i když nemusí být špatná. Člověk dnes snadno sklouzne do mainstreamu, což nemusí být nutně zle, jen je problém v oné okatosti, kvůli které všichni vypadají jako stádo.

Všeho s mírou jak se říká a to platí i pro odlišnosti. Někteří z toho vyrostou, některým už teď není pomoci xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama