KONEC - The Last of Us (dojmy, spoilery, nadávky, slzy)

2. srpna 2015 v 14:52 | Kai |  Diary
Konce jsou těžké! Doopravdy těžké!! Každý z nás si nějakým koncem jistě prošel - konec vztahu, přátelství, života… Ne, nebude to depresivní téma, páč i konce můžou být veselé, přestože srdcervoucí.
Např. konec filmu, seriálu, nebo KONEC HRY!


Ach ano!!!!!


Popravdě… dohrála jsem SPOUSTY her. Ne, neklám, od té doby, co jsem si jako malá vybrečela PS2, jsem dohrála spoustu příběhů. Je sice pravda, že v období "puberty" (která ještě zdaleka neskončila) jsem hraní omezila (spíš na pár let úplně přestala) a nově zakoupený PS3 obětovala do bratrova pokoje, ALE (!!!) hru The Last of Us jsem před pár lety objevila já (nikdy jsem se nedokázala přestat dívat na letsplaye :/ ) a už tenkrát jsem si k té grafice i příběhu vybudovala tak nějak… hluboký… vztah (stejný jako mám ke spoustě dalších her, kde jsou klaďasi záporňáci, ALE). Proč mě tedy tenhle příběh tak vzal?
Ještě abych se dopředstavila jako hrající nepařmen, i o 7 let mladší bratr si mě hodil do škatulky "nedohrávačů". Protože ví, jak moc nerada se loučím s příběhem a hlavními hrdinami, a že to je taky jeden (z hlavních) důvodů, proč hry NEDOHRÁVÁM!!
Řekněme, že The Last of Us má tak dobře/špatně postavený příběh, že ani já sama jsem pořádně nevěděla, že se blížím ke konci. Prostě jsem v klidu šla, klidně se schovávala, ŠETŘILA NÁBOJE I LÉKÁRNIČKY a pak… KONEC!! (Samozřejmě, že jsem hru skončila s téměř plnými zásobníky všech zbraní a některé nepoužila ani jednou…)


A tak se The Last of Us stalo hrou, kterou jsem po 4 letech dohrála do konce!

Alleluja!!

Ne, doopravdy! Když jsem se zachráněnou Ellie probíhala poslední částí hry, málem jsem se rozbrečela, ale nedokázala jsem přestat hrát. Prostě to nějak nešlo. A když naskočil poslední rozhovor mezi Ellie a Joelem, naštval mě i rozesmutnil zároveň!

VŽDYŤ KDO VYMYSLEL TAKOVEJHLE KONEC?!

Nejhorší je, že ten konec byl v podstatě ukončenej. Le finito. Konec. Adios. Jakejkoliv druhý díl by to mohl pokazit a pokud by Naughtydogs nepřekonali sami sebe, tak The Last of Us by maximálně uškodili (samozřejmě, že oni by si vydělali, protože přesto bych ani já neváhala ani minutu a došla si to koupit hned v první den prodeje).
Přesto by mě zajímalo, jak hodlají pokračovat (ano, pokračování se plánuje).
I když z konce člověku dojde, že v druhém díle určitě budou VĚTŠÍ rozepře mezi Joelem a Ellie, a kdo ví, jestli nebudou až fatální (např smrt/nakažení Joela, jen tak mě to napadlo…). Vždyť jí řekl, že Fireflies byli v podstatě hodní, i když si tam z nich udělal jatka a zabil i ženu, kterou znala od narození - čímž mě Marlene taky dost naštvala! Proč vlastně Ellie házela na krk Tess a Joelovi, když si pak sama dorazila ke světluškám ještě dřív než oni? Jasně, jasně, Joel byl dlouho zraněnej, jinak by tam dřív možná dorazili oni a důvody proč, nám všem hodila hezky hned na začátku, ale come on!! Nechá rok největší "lék", který pak ani nemůže nechat jít, se poflakovat s chlápkem, který ztratil dceru hned na začátku hry? A pak mi ještě budete tvrdit, (na pár fórech jsem četla) že se Joel na konci hry změnil v toho "špatného", že smrt Marlene byla v podstatě zbytečná a sobecká. Pf. To ona v něm probudila hluboké otcovské city a to, že Riley (v Left Behind jste se s ní potkaly) neměla tak tuhý kořínek a zemřela, neznamená, že pak bude zabíjet svoji druhou skoro dceru.
Vždyť tam mutuje všechno. Jí prostě nemohli odebrat jen krev? Nebo tu houbu na ruce? Ne, prostě museli přímo do mozku…
Uff, potřebovala jsem si to někde vybít.
A tohle je můj blog.


Snad i Ellie nezanevře v dalším dílu nad Joelem, protože po Uncharted 4 by měl přijít další díl.

Doufám, že se na něj těšíte tak jako já.


PS: Taky Vás naštvalo, že plamenomet jste dostaly až v předposlední kapitole, když už jste se naučili být tajní a kulomet až na posledních 10 minut? To i já dýl píšu článek, než jsem si zastřílela s kulometem (špatná, ale pravdivá to zpráva) :D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama